Aktuálně: Objednávky nadále bez omezení vyřizujeme a odesíláme. Doporučujeme si jen v případě volby dopravy přes Zásilkovnu ověřit, zda je Vámi zvolené výdejní místo otevřené. Česká pošta a DPD i doručení na Slovensko funguje bez omezení. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.

2019 Formosa Shan Lin Xi Ye Fang Oolong

Doporučujeme! Doposud jsme slýchali, že nejvyšší položené místo, kde se v oblasti Shan Lin Xi pěstuje čaj, je vyhlášený hřeben Long Feng Xia v nadmořské výšce okolo 2000 m n.m.. Nicméně o 100 metrů výše, na druhé straně údolí, se nachází zahrada obklopena stromy ginko a divokou přírodou, kde čaj roste bez použití zemědělské chemie a umělých hnojiv. Čaj má lehké, jemné, ale intenzivní květinové aroma, po zalití je chuť velmi osvěžující, sladce květinová. Čaj je velmi vytrvalý a snese velké množství nálevů, jeho účinek je poměrně silný a energický. Cena za 50 g.
Skladem
Kód: 441
490 Kč / ks
Kategorie: Oolongy - Formosa
Země: Taiwan
Zemědělství: Organic
Formosa Shan Lin Xi Ye Fang Oolong
Doporučujeme

Doporučujeme! Doposud jsme slýchali, že nejvyšší položené místo, kde se v oblasti Shan Lin Xi pěstuje čaj, je vyhlášený hřeben Long Feng Xia v nadmořské výšce okolo 2000 m n.m.. Nicméně o 100 metrů výše, na druhé straně údolí, se nachází zahrada obklopena stromy ginko a divokou přírodou, kde čaj roste bez použití zemědělské chemie a umělých hnojiv. Čaj má lehké, jemné, ale intenzivní květinové aroma, po zalití je chuť velmi osvěžující, sladce květinová. Čaj je velmi vytrvalý a snese velké množství nálevů, jeho účinek je poměrně silný a energický. Cena za 50 g. 

 

Název:  2019 Formosa Shan Lin Xi Chin Shin Ye Fang Oolong - "Hua Xiang"

Oblast: zahrada ve výšce 2100 m n.m., Shan Lin Shi, Zhushan, kanton Nantou, Taiwan(Formosa)

Sklizeň: 1. listopad 2019

Kultivar: Qingxin (Chin Shin)

 

Způsob zpracování čaje: Na rozdíl od drobných lístků z první várky, které měly intenzivní, silné a kořenitě ovocné aroma, byly lístky pro tento čaj o něco větší a vydávaly jemnou, svěží, něžně květinovou vůni. Vzhledem k pozdější hodině sběru, kdy slunce se již schovalo za hory a teplota venku klesla pod přijatelnou hodnotu, byly lístky rozprostřeny na bílé plátno na podlahu továrničky. Za zvuku větráků, které rozháněly teplý vzduch z pícky, kde se několik dní pekl oolong, tak lístky zavadaly i bez dotyku slunce, pomalu ztrácely vodu a stávaly se poddajnější, aby pak putovaly do bambusového válce, kde se pomalým tempem otáčely a natřásaly, aby došlo k jemnému poškození jejich struktury. Poté byly rozprostřeny na kulaté bambusové rohože k pomalé oxidaci, které umocnila jejich lehké, jemné, ale intenzivní květinové aroma. V momentě, kdy toto aroma bylo nejsilnější se lístky "zafixovaly" ve vyhřívaných bubnech, kde při cca 120 stupních zastavil proces oxidace, poté byly srolovány do známé podoby drobných kuliček a dosušeny.   

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: