Darjeeling North Tukvar Clonal First Flush 2024

Jedna z nejstarších zahrad Darjeelingu se nachází podél klikaté cesty z Darjeelingu směrem do Sikkimu v nadmořské výšce 450 - 850 m. To je také důvod, proč se s jejími čaji setkáváme již brzy z jara, kdy se vysoko položené keříky teprve probouzejí ze zimního spánku. Letos se sem přesunul bývalý manažer ze zahrady Rohini, který občas uměl z nízko položených čajovníků vykouzlit velmi dobrý čaj. Náš zrak se tedy upřel na tuto zahradu. Čaj je to typicky prvosběrový, svěží, živoucí a aromatický. V chuti je lehký, příjemně nasládlý, živý. Aroma vás pohltí záplavou květů a květin, které z jara rozkvétají. Tento typ čaje je poslem jara, který nám říká, že zima je za námi a svět se opět probouzí k životu. Cena je za 50 g.

Skladem (2 ks)
Kód: 973
365 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - First Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: North Tukvar
Země: Indie

Jedna z nejstarších zahrad Darjeelingu se nachází podél klikaté cesty z Darjeelingu směrem do Sikkimu v nadmořské výšce 450 - 850 m. To je také důvod, proč se s jejími čaji setkáváme již brzy z jara, kdy se vysoko položené keříky teprve probouzejí ze zimního spánku. Loni se sem přesunul bývalý manažer ze zahrady Rohini, který občas uměl z nízko položených čajovníků vykouzlit velmi dobrý čaj. Náš zrak se tedy upřel na tuto zahradu. Čaj je to typicky prvosběrový, svěží, živoucí a aromatický. V chuti je lehký, příjemně nasládlý, živý. Aroma vás pohltí záplavou květů a květin, které z jara rozkvétají. Tento typ čaje je poslem jara, který nám říká, že zima je za námi a svět se opět probouzí k životu. Cena je za 50 g.

 

Název: Darjeeling North Tukvar (SFTGFOP-1-clonal), lot no. EX-4/23

Kultivar: AV2

Doba sklizně: 8. března 2024

Oblast: zahrada leží ve výšce 450 - 850 m n. m., Darjeeling Sadar, Indie

 

Tip na přípravu: 6-8g čaje zalijte 500 ml vody o teplotě 95 °C a louhujeme přibližně 3 minuty. Doporučujeme při přípravě prvosběrového čaje doporučujeme nezakrývat konvičku s louhovaným čajem, aby se lístky příliš nespařili a nálev příliš nezhořkl. Čaj je také možné připravit jako vícenálevový např. v gaiwanu či menší konvičce - při množství čaje 3-5g na 150ml a vodě o teplotě 95 °C postupně louhujeme 60, 45 a 60 vteřin. Nultý nálev v případě tohoto čaje nutný.