2017 Formosa Gao Shan Hong Cha Golden Award Winner 25g

Exkluzivní vysokohorský čaj, který letos vyhrál v soutěži vysokohorských černých čajů Zlatou medaili, která je určena pouze pro deset čajů, které porotci vyberou pro tento rok jako nejlepší. Tento čaj je krásně zpracovaný z nejlepších dvou horních lístku a tipsu, jemně a citlivě rolovaný a již jeho vzhled v suchém stavu nám napovídá, že se jedná o vysokou sortu čaje. Po zalití nám dává zlatooranžový nálev jiskrné barvy. Chuť je čistá, ušlechtilá, jemná, ale plná, medově nasládlá. Aroma je velmi bohaté, komplexní a letos spíše nazrále ovocné s jemnými květinovými tóny, které postupně přecházejí do zralého ovoce a koření. V tomto čaji se skloubí harmonie chuti a aroma a celkově působí ušlechtile a tento dojem zanechává dlouho na patře. Výjimečný čaj… Cena je za 25 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 348
300 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Formosa
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Taiwan
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Položka byla vyprodána…
kuo chingjing hongcha champion award
Doporučujeme

Exkluzivní vysokohorský čaj, který letos vyhrál v soutěži vysokohorských černých čajů Zlatou medaili, která je určena pouze pro deset čajů, které porotci vyberou pro tento rok jako nejlepší. Soutěž vysokohorských černých čajů byla poprvé v historii pořádána organizací Nantou Tea Art Association v roce 2015 a od té doby byly čaje našeho dlouholetého dodavatele několikrát na nejvyšších příčkách. Tento čaj je krásně zpracovaný z nejlepších dvou horních lístku a tipsu, jemně a citlivě rolovaný a již jeho vzhled v suchém stavu nám napovídá, že se jedná o vysokou sortu čaje. Po zalití nám dává zlatooranžový nálev jiskrné barvy. Chuť je čistá, ušlechtilá, jemná, ale plná, medově nasládlá. Aroma je velmi bohaté, komplexní a letos spíše nazrále ovocné s jemnými květinovými tóny, které postupně přecházejí do zralého ovoce a koření. V tomto čaji se skloubí harmonie chuti a aroma a celkově působí ušlechtile a tento dojem zanechává dlouho na patře. Cena je za 25 g.

 

Název: Formosa Ching Jing Chin Shin Gao Shan Hong Cha, “Golden Award” Winner
Kultivar: Chin Shin
Oblast: zahrady pana Kuo vedené v přirozeném režimu v oblasti Tsun Yang nedaleko Chin Jing, Nantou v nadmořské výšce okolo 1400 m n. m., Taiwan
Sklizeň: polovina června 2017

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: