Assam Orthodox 100g

Plná a výrazná chuť. Vhodný po indickém způsobu s mlékem (nebo po českém s medem). Vydatný nálev tmavé zlatohnědé barvy, výrazné hutné chuti a bohatého aroma oživí i polomrtvého (na mrtvých jsme netestovali). Cena je za 100 g.
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 70
130 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Assam
Hmotnost: 0.1 kg
Země: Indie
Položka byla vyprodána…

Plná a výrazná chuť. Vhodný po indickém způsobu s mlékem (nebo po českém s medem). Vydatný nálev tmavé rudohnědé barvy, výrazné hutné chuti a bohatého aroma oživí i polomrtvého (na mrtvých jsme netestovali). Tmavší rudohnědý nálev plné, hutné, kulaté chuti s převahou peckovitého ovoce, skořice a příjemnou dřevnatostí v dozvuku. Cena je za 100 g.

 

Oblast: zahrada Dikom, Assam, Indie

Sklizeň: léto 2023

 

Tip na přípravu: 4 čajové lžičky (15g) čaje na 1l vody prošlé varem, louhujeme po dobu 3 minut.

 

Klasickým způsobem zpracovaný černý listový čaj z assámské zahrady Chardwar ležící nedaleko města Tezpur v severním Assamu. Zcela oxidovaný drobný list velmi tmavého vzhledu a intenzivní sladce ovocné vůně. Tmavší rudohnědý nálev plné, hutné, kulaté chuti s převahou peckovitého ovoce, skořice a příjemnou dřevnatostí v dozvuku.

Co je to čaj typu orthodox? Indie modernizuje výrobu čaje již od konce 19. století. Jedním ze způsobů modernizace je i metoda nazývaná orthodox, při jejímž použití se využívají takzvané rolery, které se používají ke svinování lístků. Ventilátory potom urychlují zavadání a pásové pece lístky následně suší a třídí podle sort. Výsledkem jsou čaje, které si zachovávají svou jemnost, ale zároveň umožňují nastavit u výsledného produktu velmi přijatelnou cenu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: