Darjeeling Makaibari SFTGFOP-1 Second Flush 2022 (bio)

Druhá sklizeň z velmi originální biodynamické zahrady Makaibari ležící nedaleko městečka Kurseong. Drobný, pravidelně rolovaný, zcela oxidovaný suchý list tmavě hnědé barvy a sladké lehce dřevité vůně s tóny hořké čokolády. Tmavý, rudohnědý nálev intenzivní, kulaté, krásně vyvážené chuti s ovocnými tóny angreštu a černého rybízu, ořechů a sladu s příjemnou sladkou svíravostí v dochuti. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 942
220 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - Second Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Makaibari
Země: Indie
Zemědělství: Organic
Položka byla vyprodána…

Druhá sklizeň z velmi originální biodynamické zahrady Makaibari ležící nedaleko městečka Kurseong. Drobný, pravidelně rolovaný, zcela oxidovaný suchý list tmavě hnědé barvy a sladké lehce dřevité vůně s tóny hořké čokolády. Tmavý, rudohnědý nálev intenzivní, kulaté, krásně vyvážené chuti s ovocnými tóny angreštu a černého rybízu, ořechů a sladu s příjemnou sladkou svíravostí v dochuti. Cena za 50 g.

  

Název: Darjeeling Makaibari (SFTGFOP-1 SPL), lot no. EX-57/2022

Oblast: 1350 - 1600 m n. m., údolí Kurseong, Darjeeling, Indie

Doba sklizně: konec května 2022

 

Makaibari doslova znamená "kukuřičné pole". Zahrada Makaibari i čajová továrna patří mezi nejstarší v oblasti, byla založena v roce 1852 kapitánem Samlerem, agentem čajové společnosti Darjeeling. Následně byla vybudována v roce 1859 čajová továrna, která se stala první svého druhu v celém okrese. Později Samler zahradu prodal Girishovi Chandrovi Banerjee, který v Kurseongu provozoval komisařství a poštovní služby.

Makaibari je jedna z mála čajových zahrad v Darjeelingu, kterou přímo vlastnila indická rodina. S výjimkou krátkého vlastnictví za kapitána Samlera patřila zahrada po celou dobu rodině Banerjee. Až v roce 2014 společnost Luxmi Group se sdílem v Kalkatě, kterou vlastní rodina Chaterjee, získala v zahradě majoritní podíl. Při odprodeji si Swaraj Kumar Banerjee ponechal 12% podíl v zahradě a v roce 2018 jej věnoval dělníkům pracujícím v Makaibari Tea and Trading Company.

 

Tip na přípravu: 3 čajové lžičky čaje na 500 ml prošlé varem a jen mírně schladlé, louhujeme 2 - 3 minuty. Čaj je možné také zkusit připravit vícenálevově: 4-5g na 150ml, opět zalejeme vodou o teplotě 90 - 95 °C a postupně louhujeme 40 vteřin, 25 vteřin a 30 vteřin.

Makaibari Tea Estate

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: