Darjeeling Puttabong Muscatel SFTGFOP-1 Second Flush 2023 (bio)

Výborný čaj z vyhlášené a nejstarší darjeelingské zahrady. Lístky kultivaru china byly před sklizením napadeny drobným hmyzem (místně se mu říká kakrako), který narušuje strukturu lístku. Lístek tak již během růstu mění barvu, oxiduje a zvyšuje obsah aromatických látek. V tomto případě se tedy jedná o velmi povedenou druhou sklizeň s krásnou, tmavě oranžovou až zlatohnědou barvou nálevu, s plným, těžším aroma a vůní vzácných dřev a muskatelu a bohatou chutí zralého ovoce a náznakem muskatelového čaje, který se v delikátním, jemném dozvuku dlouho drží na patře. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 662
195 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - Second Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Puttabong
Země: Indie
Zemědělství: Organic
Položka byla vyprodána…

Výborný čaj z vyhlášené a nejstarší darjeelingské zahrady. Lístky kultivaru china byly před sklizením napadeny drobným hmyzem (místně se mu říká kakrako), který narušuje strukturu lístku. Lístek tak již během růstu mění barvu, oxiduje a zvyšuje obsah aromatických látek. V tomto případě se tedy jedná o velmi povedenou druhou sklizeň s krásnou, tmavě oranžovou až zlatohnědou barvou nálevu, s plným, těžším aroma a vůní vzácných dřev a muskatelu a bohatou chutí zralého ovoce, decentí stopou vyššího pečení, která se odráží v jasném náznaku muskatelového čaje, který se v poměrně dlouho drží na patře. Cena za 50 g.

 

Malá poznámka pro dlouholeté pijáky Darjeelingu, kteří si všimli extra písmenka v označení lotu – jedná se o nové značení v Darjeelingu, kde O (organic) je označení pro čaje z organických zahrad a C (conventional) je značení čajů ze zahrad konvenčních. 

 

Název: Darjeeling Puttabong Muscatel (SFTGFOP-1-organic), lot no. DJO-40/23

Doba sklizně: první červnový týden 2023

Kultivar: keře typu china 

Oblast: severně od městečka Darjeeling ve výšce od 500 do 2000 m n. m., Indie

 

Tip na přípravu: 6-8g čaje na 500ml, zaléváme vodou o teplotě 100 °C a louhujeme cca 3 minuty. Čaj je možné také zkusit připravit vícenálevově, 4-5g na 150ml, opět zalejeme vodou o teplotě 100 °C a louhujeme 40 vteřin, 25 vteřin a 40 vteřin.

Čajová zahrada Puttabong v Darjeelingu

Zahrada Puttabong v Darjeelingu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: