Darjeeling Sungma Flowery FTGFOP-1 First Flush 2023

Vynikající čaj z brzké první sklizně ze zahrady, která je pod dohledem jednoho z největších specialistů na darjeelingský čaj, panem Anilem Jha, který na výrobu tohoto prvního lotu osobně dohlížel. Čaj má velmi pěkně zpracovaný list, který nám po zalití dává nálev jasné, zlatožluté barvy s velmi příjemnou ovocnou vůní a svěží, kulatou, decentně nasládlou, zrale ovocnou chuť s dlohotrvajícím dozvukem. Krásná, klasická first flush s velmi příznivou cenou. Cena je za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 202
190 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - First Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Sungma
Země: Indie
Položka byla vyprodána…

Vynikající čaj z ranné první sklizně ze zahrady, která je pod dohledem jednoho z největších specialistů na darjeelingský čaj, panem Anilem Jha. Čaj má velmi pěkně zpracovaný list, který nám po zalití dává nálev jasné, zlatožluté barvy s velmi příjemnou ovocnou vůní a svěží, kulatou, decentně nasládlou, zrale ovocnou chuť s dlouhotrvajícím dozvukem. Krásná, klasická first flush s velmi příznivou cenou. Cena je za 50 g.

 

Název: Darjeeling Sungma Flowery (FTGFOP-1-china), lot no. DJ-19/23

Kultivar: keře typu china, china hybrid a clonal

Sklizeň: první polovina dubna 2023

Oblast: zahrada se rozprostírá v údolí Rungbong ve výšce 1420 až 2360 m n.m., Darjeeling, Indie

 

Tip na přípravu: 6-8g čaje zalijte 500 ml vody o teplotě 95 °C a louhujeme přibližně 3 minuty. Doporučujeme při přípravě prvosběrového čaje doporučujeme nezakrývat konvičku s louhovaným čajem, aby se lístky příliš nespařili a nálev příliš nezhořkl. Čaj je také možné připravit jako vícenálevový např. v gaiwanu či menší konvičce - při množství čaje 3-5g na 150ml a vodě o teplotě 95 °C postupně louhujeme 60, 45 a 60 vteřin. Nultý nálev v případě tohoto čaje nutný.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: