Assam Nahorhabi SFTGFOP-1 2023 100g

Perfektní a aromatický zástupce klasických assamských čajů. Tmavě hnědé, stříbřitě tenké rovné lístky s vůní medu, citronu a třtinového cukru vytváří zářivý nálev, který přechází od okraje šálku od žluté po oranžovou až k červené barvě ve středu šálku. Jemně nahořklá až kouřová plná chuť s náznaky medu, chmele a cukru. Čaj pochází ze zahrady Nahorhabi na jižních březích řeky Brahmaputry, kde se už déle než celé století pěstují čajovníkové keře. Zahrada Nahorhabi dodržuje přísná pravidla kvality a je držitelem certifikátu ISO 9002 pro pěstování a zpracování ortodoxních a CTC čajů. Cena za 100 g. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 462
195 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Assam
Hmotnost: 0.1 kg
Země: Indie
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Položka byla vyprodána…

Perfektní a aromatický zástupce klasických assamských čajů. Tmavě hnědé, stříbřitě tenké rovné lístky s vůní medu, citronu a třtinového cukru vytváří zářivý nálev, který přechází od okraje šálku od žluté po oranžovou až k červené barvě ve středu šálku. Jemně nahořklá až kouřová plná chuť s náznaky medu, chmele a cukru. Čaj pochází ze zahrady Nahorhabi na jižních březích řeky Brahmaputry, kde se už déle než celé století pěstují čajovníkové keře. Zahrada Nahorhabi dodržuje přísná pravidla kvality a je držitelem certifikátu ISO 9002 pro pěstování a zpracování ortodoxních a CTC čajů . Cena za 100 g.

 

Název: Assam Nahorhabi SFTGFOP-1 Superior Grade

Sklizeň: léto 2023

Oblast: zahrada Nahorhabi, Assam, Indie 

 

Tip na přípravu: 2g čaje na 100 ml zalijte vodou o teplotě 100 °C a louhujte necelou minutu. Druhý nálev louhujte cca 2 minuty, případně dle chuti, jak jste zvyklí si Assam vychutnat. Černým čajům z Assamu velmi svědčí mléko, třtinový cukr nebo med a citron.

 

Assam Nahorhabi 

Zahrada Nahorhabi dostala své jméno podle stromů "Nahor", protože v blízkosti zahrady roste les těchto krásných stromů. Stromy mají na jaře jiskřivě červené jemné listy, které mu dodávají majestátní vzhled. Nedaleko zahrady se také nachází slavný Šivův chrám, kam proudí poutníci z celé Indie. Zahrada sice leží v Assámu, ale je to co by kamenem dohodil blízko státu Nagaland.

Zahrada Nahorhabi je od roku 1955 součástí skupiny Jayshree Tea and Industries Ltd. V průběhu let se díky neustálým investicím do rozšiřování, kvality a infrastruktury celková plocha čajových plantáží zvýšila z 228 ha na 696 ha. Zahrada je jednou z prvních v severní Indii, která získala certifikát ISO 9002 pro pěstování a zpracování ortodoxních a CTC čajů a také patří mezi jednu z nejstarších zahrad na světě pro zpracování ortodoxního čaje.

Zahrada Nahorhabi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: