Nepal Kalapani Basantah First Flush 2024

Basanth je typickým first flushem, ovšem s o něco hlubším tělem. V chuti je plný, výraznější, s jasným zlatožlutým až světle oranžovým nálevem. Aroma je svěží, květinové, jemně kořenité, nasládlé s ovocnými tóny a dlouhotrvající dochutí. Čaj se skvěle hodí k vícenálevové přípravě. Cena za 50 g.

Skladem (18 ks)
Kód: 3320
195 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Nepálu - First Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Nepál
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Nepal Kalapani Basantah First Flush
Novinka

O projektu Kalapani jsme se doslechli teprve v létě 2021, neboť se jedná o nový počin bývalého teamakera ze zahrady Pathiwara, který tuto zahradu opustil, aby si jen několik kilometrů dále vzal pod svá křídla několik malých zahrad a z nich začal produkovat nové čaje. Leckdy nás překvapí svým svébytným charakterem a také tím, jak směle nabourávají zaběhlé stereotypy v charakteru jednotlivých sklizní. Basanth je typickým first flushem, ovšem s o něco hlubším tělem. V chuti je plný, výraznější, s jasným zlatožlutým až světle oranžovým nálevem. Aroma je svěží, květinové, jemně kořenité, nasládlé s ovocnými tóny a dlouhotrvající dochutí. Čaj se skvěle hodí k vícenálevové přípravě. Cena za 50 g.

 

Název: Nepal Kalapani Basantah First Flush, lot. no. KPT 05/2024

Doba sklizně: duben 2024

Oblast: zahrada Kalapani v nadmořské výšce okolo 1800 m n. m., Taplejung, Nepál

Kultivar: směs kultivarů

 

Tip na přípravu: 6-8g čaje zalijte 500 ml vody o teplotě 95 °C a louhujte přibližně 3 minuty. Při přípravě prvosběrového čaje doporučujeme nezakrývat konvičku s louhovaným čajem, aby se lístky příliš nespařili a nálev příliš nezhořkl. Čaj je také možné připravit jako vícenálevový, a to např. v gaiwanu či menší konvičce - při množství čaje 3-5g na 150ml a vodě o teplotě 95 °C postupně louhujeme 60, 45 a 60 vteřin. Nultý (oplachovací) nálev v případě tohoto čaje není nutný.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: