Nepal Kalapani Yak Second Flush 2023

V čem je speciální Yak? Je to tím, že během jeho zpracování je většinou tento typ čaje zavadán a dosoušen na slunci. Výsledkem je pak charakteristické aroma, které je ovocitější a lehce bylinné, na pozadí nasládlé a plné, silnější, ale zároveň svěží chuti. Čaj má krásný zlatooranžový až načervenalý nálev a je možné ho vícekrát zalít. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 3455
185 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Nepálu - Second Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Nepál
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Položka byla vyprodána…

O projektu Kalapani jsme se doslechli teprve v létě 2021, neboť se jedná o nový počin bývalého teamakera ze zahrady Pathiwara, který tuto zahradu opustil, aby si jen několik kilometrů dále vzal pod svá křídla několik malých zahrad a z nich začal produkovat nové čaje. Leckdy nás překvapí svým svébytným charakterem a také tím, jak směle nabourávají zaběhlé stereotypy v charakteru jednotlivých sklizní. V čem je speciální Yak? Je to tím, že během jeho zpracování je většinou tento typ čaje zavadán a dosoušen na slunci. Výsledkem je pak charakteristické aroma, které je ovocitější a lehce bylinné, na pozadí nasládlé a plné, silnější, ale zároveň svěží chuti. Čaj má krásný zlatooranžový až načervenalý nálev a je možné ho vícekrát zalít. Cena za 50 g.

 

Název: Nepál Kalapani Yak SFTGFOP-1 Second Flush KP-34/2023

Kultivar: směs kultivarů

Doba sklizně: konec června 2023

Oblast: zahrada Kalapani v nadmořské výšce okolo 1800 m n. m., Chari Bhanjang, Taplejung, Nepál

 

Tip na přípravu: 3 lžičky čaje (6 až 8 g) na 0,5 l vody o teplotě 95 - 100 °C, louhujeme 3 - 5 minut.

 

Zahrada Kalapani

Kalapani znamená v nepálštině „černá voda“, podle temné hladiny nedalekého jezera. Místní čajová produkce je projektem jednoho manažerů z nedaleké a nám známé zahrady Pathivara. Nachází se v odlehlé oblasti hraničící s přírodní rezervací Singhalila, což je oblast Himálaje s vysokou rozmanitostí, která je známá rehabilitací pandy červené a vzácného čolka himálajského. Jedná se o BLF (Bought Leaf Factory), kde se listí mimo jiné také získává od malých farmářů. Tyto plantáže se pohybují od 1900 do 2100 metrů nad mořem.

Pathiwara Tea Estate

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: