Darjeeling Rohini Black & White Second Flush 2023

Vzácný čaj, zpracovávaný po malých dávkách ze speciálního kultivaru lokálně zvaného Bhime. Dává čaji neuvěřitelně kořeněnou vůni a chuť. Čaj je sice zpracováním bílý, ale většina listu je zoxidována. A tak i když ne všechno je černobílé, tak tento čaj ano. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 649
225 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - Second Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Rohini
Země: Indie
Položka byla vyprodána…

Vzácný čaj, zpracovávaný po malých dávkách ze speciálního kultivaru lokálně zvaného Bhime. Dává čaji neuvěřitelně kořeněnou vůni a chuť. Čaj je sice zpracováním bílý, ale většina listu je zoxidována. A tak i když ne všechno je černobílé, tak tento čaj ano.

Čajové lístky jsou nádherné a pečlivě svinuté, s různými odstíny hnědé a zlatostříbrnými tipsy. Suchý list voní po kokosu, třešních, pepři, kakaových a karamelových tónech. Po zalití je možné uvítit vůni růže, kokosu, třešní, kakaa, skořice, hrušek a povidel, přičemž dává vůně vzpomenout na Oriental Beauty. Nálev má barvu světlého medu, a chuťově se vyznačuje medem, rýží, mandlemi, květinami, třtinovým cukrem, skořicí, pepřem a příjemnou ovocnou dochutí. Cena za 50 g.

 

Název: Darjeeling Rohini Moonlight FTGFOP-1-clonal Second Flush lot. no. EX-55/23

Kultivar: Bhime

Oblast: zahrada Rohini, údolí Kurseong, Darjeeling, Indie

Doba sklizně: léto 2023

 

Tip na přípravu: Při přípravě tohoto čaje můžete volit různé teploty vody a délku louhování. Pro přípravu v Gaiwanu doporučujeme vodu o teplotě 85 až 100 °C, 4 g čaje na 100 ml vody. První nálev louhujte po dobu 30 sekund, s přibývajícími nálevy postupně prodlužujte dobu louhování vždy o 10 sekund. Pro přípravu ve velké konvičce, opět doporučujeme vodu o teplotě 85 až 100 °C, avšak množství čaje je 3 g na 100 ml vody a doba louhování je 2 minuty. Nebojte se však experimentovat s teplotou vody a časem louhování, protože tento čaj může nabídnout různé vůně a chutě podle způsobu přípravy.

 

Zahrada Rohini 

Zahrada Rohini

Tento čaj pochází z jedné z našich nejoblíbenějších a zároveň také jedné z nejmladších zahrad Darjeelingu - Rohini. Byla zavřena mezi lety 1962 a 2000 a z původních 1300 hektarů čajovníků jich zbylo 38. Tyto staré čajovníky jsou typu china a jsou známy pro muskatelové aroma v letních sklizních. K těmto starým čajovníkům se přidalo ještě 108 hektarů mladých čajovníků, které jsou sázeny od roku 1996.
 
Zahrada je rozdělena na čtyři části (divize). Spodní část se nazývá Jabarhat a má rozlohu asi 38 hektarů. Střední části se nazývají Kotidhara a Pailodhara. Tyto dvě divize mají dohromady asi 75 hektarů a produkují velmi kvalitní čaje. Jsou osázeny převážně klony AV2 a T-78. Tukuriya je nejvýše položenou divizí s průměrnou nadmořskou výškou 1340 m n. m., která se rozkládá až k městu Kurseong a jejíž produkční plocha činí 33 hektarů. Jedná se převážně o starou čajovou oblast, které by dnes bylo více než 100 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: