Darjeeling Rohini Japonica Second Flush 2023

Velmi povedený experimentální čaj, který zahrada vyrobila z čajovníků japonského kultivaru Yabukita, který pěstuje na malém sektoru velmi blízko manažerova bungalovu a tak je tento sektor pod stálou kontrolou a odborným dohledem. Manažeři Rohini se s výrobou speciálních čajů z japonských kultivarů zaobírají několik posledních let a za posledních několik měsíců se jim povedlo několik velmi zdařilých kousků. Tentokrát je to čaj plně oxidovaný. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 651
210 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - Second Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Rohini
Země: Indie
Položka byla vyprodána…
Darjeeling Rohini Japonica Second Flush
Doporučujeme

Velmi povedený experimentální čaj, který zahrada vyrobila z čajovníků japonského kultivaru Yabukita, který pěstuje na malém sektoru velmi blízko manažerova bungalovu a tak je tento sektor pod stálou kontrolou a odborným dohledem. Manažeři Rohini se s výrobou speciálních čajů z japonských kultivarů zaobírají několik posledních let a za posledních několik měsíců se jim povedlo několik velmi zdařilých kousků. Tentokrát je to čaj plně oxidovaný.

Listy čaje jsou velmi tmavě hnědé s některými světle hnědými a stříbřitými tipy, a mají tvar třešňových listů - jsou relativně dlouhé a tenké. Suchý list voní po mléčné čokoládě, kokosu, růži, třtinovém cukru, skořici a medu. Po zalití lístky voní po pomerančích, kakau, ovocných gumových bonbónech a borůvkách. Nálev má světle červenou barvu a chuťový profil obsahuje mléčnou čokoládu, citron, růžovou vodu, smetanu, hřebíček a ovocné bonbony, s příjemnou hladkostí v dochuti. Cena za 50 g.

 

Název: Darjeeling Rohini Yabukita Second Flush lot. no. EX-72/23

Kultivar: Yabukita

Sklizeň: léto 2023

Oblast: údolí Kurseong ve výšce 600 až 1400 m n.m., Darjeeling, Západní Bengálsko, Indie

 

Tip na přípravu: 6-8g čaje na 500ml, zaléváme vodou o teplotě 100 °C a louhujeme cca 3 minuty. Čaj je možné také zkusit připravit vícenálevově, 4-5 g na 150ml, opět zalejeme vodou o teplotě 100 °C a louhujeme postupně 40 vteřin, 25 vteřin a 30 vteřin.

 

Zahrada Rohini
Tento čaj pochází z jedné z našich nejoblíbenějších a zároveň také jedné z nejmladších zahrad Darjeelingu - Rohini. Byla zavřena mezi lety 1962 a 2000 a z původních 1300 hektarů čajovníků jich zbylo 38. Tyto staré čajovníky jsou typu china a jsou známy pro muskatelové aroma v letních sklizních. K těmto starým čajovníkům se přidalo ještě 108 hektarů mladých čajovníků, které jsou sázeny od roku 1996.
 
Zahrada je rozdělena na čtyři části (divize). Spodní část se nazývá Jabarhat a má rozlohu asi 38 hektarů. Střední části se nazývají Kotidhara a Pailodhara. Tyto dvě divize mají dohromady asi 75 hektarů a produkují velmi kvalitní čaje. Jsou osázeny převážně klony AV2 a T-78. Tukuriya je nejvýše položenou divizí s průměrnou nadmořskou výškou 1340 m n. m., která se rozkládá až k městu Kurseong a jejíž produkční plocha činí 33 hektarů. Jedná se převážně o starou čajovou oblast, které by dnes bylo více než 100 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: