Nemůžete vyplnit toto pole

Darjeeling Rohini Flowery Autumnal Flush 2025

Tradičně zpracovaný čaj s lehčeji oxidovaným listem připomínající prvosklizňové darjeelingy raných devadesátých let. Zlatooranžový nálev svěží ovocné chuti s převahou citrusů a letních květinových tónů a příjemným sladce svíravým dozvukem. Cena za 50 g.

Skladem (20 ks)
Kód: 3514
160 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - Autumnal Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Rohini
Země: Indie
Novinka

Větší, otevřeněji rolovaný, tmavě hnědý list ovocné a lehce sladovité vůně. Kaštanově hnědý nálev bohaté, sladké, ovocné chuti s velmi originální stopou sladu, vanilky a pastového medu. Cena za 50 g.

 

Název: Darjeeling Rohini Flowery FTGFOP-1-clonal Second Flush lot. no. DJ-583/2025

Oblast: zahrada Rohini, údolí Kurseong, Darjeeling, Indie

Doba sklizně: podzim 2025

 

Tip na přípravu: Při přípravě tohoto čaje můžete volit různé teploty vody a délku louhování. Pro přípravu v Gaiwanu doporučujeme vodu o teplotě 85 až 100 °C, 4 g čaje na 100 ml vody. První nálev louhujte po dobu 30 sekund, s přibývajícími nálevy postupně prodlužujte dobu louhování vždy o 10 sekund. Pro přípravu ve velké konvičce, opět doporučujeme vodu o teplotě 85 až 100 °C, avšak množství čaje je 3 g na 100 ml vody a doba louhování je 2 minuty. Nebojte se však experimentovat s teplotou vody a časem louhování, protože tento čaj může nabídnout různé vůně a chutě podle způsobu přípravy.

 

Zahrada Rohini

Tento čaj pochází z jedné z našich nejoblíbenějších a zároveň také jedné z nejmladších zahrad Darjeelingu - Rohini. Byla zavřena mezi lety 1962 a 2000 a z původních 1300 hektarů čajovníků jich zbylo 38. Tyto staré čajovníky jsou typu china a jsou známy pro muskatelové aroma v letních sklizních. K těmto starým čajovníkům se přidalo ještě 108 hektarů mladých čajovníků, které jsou sázeny od roku 1996.
 
Zahrada je rozdělena na čtyři části (divize). Spodní část se nazývá Jabarhat a má rozlohu asi 38 hektarů. Střední části se nazývají Kotidhara a Pailodhara. Tyto dvě divize mají dohromady asi 75 hektarů a produkují velmi kvalitní čaje. Jsou osázeny převážně klony AV2 a T-78. Tukuriya je nejvýše položenou divizí s průměrnou nadmořskou výškou 1340 m n. m., která se rozkládá až k městu Kurseong a jejíž produkční plocha činí 33 hektarů. Jedná se převážně o starou čajovou oblast, které by dnes bylo více než 100 let.