Darjeeling Snowview FTGFOP-1 First Flush 2024 (bio)

První letošní čaj z organické zahrady Snowview, která tak se díky své nižší poloze dostává mezi první zahrady, které jsou nám schopny dodat ranné první sklizně, někdy také označované jako zimní. Konkrétně tento čaj pochází z čajovníků typu china, je jen lehounce oxidovaný, svěží a energický, jak se na správnou první sklizeň sluší. Chuť je nasládlá, příjemné s jemnou viskozitou. Dominují svěže ovocné a intenzivnější květinové tóny. Cena je za 50 g.

Skladem (19 ks)
Kód: 645
340 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - First Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Snowview
Země: Indie
Zemědělství: Organic
Darjeeling Snowview FTGFOP-1 First Flush
Novinka

První letošní čaj z organické zahrady Snowview, která tak se díky své nižší poloze dostává mezi první zahrady, které jsou nám schopny dodat ranné první sklizně, někdy také označované jako zimní. Zahrada operuje v organickém režimu a díky kvalitní managementu skupiny Darjeeling Tea Promoters se jí daří produkovat brzy z jara velmi slušné čaje. Zahrada leží kousíček od hranic s královstvím Bhútánu a je rozkládá se mezi bujnými lesy - The Gorumara Forest, The Jaldakah Forest and The Chapramari Forest, které se táhnou směrem do darjeelingských kopců z další významné čajové oblasti Terai a tato bujná vegetace slouží jako útočiště putujících divokým slonům, kteří na zahradu občas zabloudí. Konkrétně tento čaj pochází z čajovníků typu china, je jen lehounce oxidovaný, svěží a energický, jak se na správnou první sklizeň sluší. Chuť je nasládlá, příjemné s jemnou viskozitou. Dominují svěže ovocné a intenzivnější květinové tóny. Cena je za 50 g.

 

Název: Darjeeling Snowview (FTGFOP-1-organic) First Flush, lot no. EX-1/24

Kultivar: china

Doba sklizně: 21. února 2024

Oblast: zahrada leží ve výšce 1000 - 2200 m n. m. nedaleko města Kalimpong, Darjeeling, Indie

 

Tip na přípravu: 6–8g čaje zalijte 500 ml vody o teplotě 95 °C a louhujeme přibližně 3 minuty. Při přípravě prvosběrového čaje doporučujeme nezakrývat konvičku s louhovaným čajem, aby se lístky příliš nespařili a nálev příliš nezhořkl. Čaj je také možné připravit jako vícenálevový např. v gaiwanu či menší konvičce – při množství čaje 3–5g na 150ml a vodě o teplotě 95 °C postupně louhujeme 60, 45 a 60 vteřin. Nultý nálev v případě tohoto čaje není nutný.tný.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: